Przedstawiamy częste pytania naszych pacjentów dotyczące wybielania zębów wraz z odpowiedziami.
Białe zęby i ładny uśmiech decydują o wyglądzie człowieka i wpływają na jego samopoczucie. Przebarwiony ząb w odcinku przednim wpływa niekorzystnie na wygląd a często i na psychikę. W wielu przypadkach udaje się rozjaśnić ząb w stopniu zadowalającym. Rezultat wybielania zależy przede wszystkim od przyczyny przebarwienia.
Tak jak w przypadku wielu chorób najlepszą terapią jest zapobieganie. Na przykład nie należy podawać dzieciom antybiotyków z grupy tetracyklin, nie przedawkować fluoru. Osoby palące papierosy czy spożywające produkty silnie przebarwiające zęby powinny często je szczotkować.
Stosowany przez nas preparat jest żelem aktywowanym chemicznie do profesjonalnego wybielania i odbarwiania tkanki zębowej w gabinecie stomatologicznym. Umożliwia on szybkie i bezpieczne wybielenie zębów w ciągu jednej wizyty w gabinecie stomatologicznym, bez użycia nakładek. Dzięki maksymalnej aktywności utleniającej i neutralnemu pH 7,0 jest bardzo efektywny i jednocześnie nie uszkadza szkliwa.
Chemiczna aktywacja umożliwia osiągnięcie maksymalnej efektywności środka wybielającego, a dodatkowa aktywacja światłem jest niepotrzebna. Wiele badań naukowych dowodzi, że aktywacja światłem żeli wybielających nie wzmacnia efektu wybielania, ale może powodować występowanie działań niepożądanych. Po naświetlaniu zębów światłem występuje ich odwodnienie, które wywołuje złudzenie bielszych zębów. Jest to jednak efekt chwilowy.
Zabieg trwa do 1,5 godziny. Po zabezpieczeniu dziąseł specjalnym środkiem, na zęby nakładany jest żel wybielający, który jest usuwany po kilkunastu minutach. Czynność jest powtarzana 2-3 razy aż do uzyskania pożądanego efektu.
Zdarza się, że martwy ząb wyleczony kanałowo wraz z upływem czasu ciemnieje. W przypadku zębów przednich, widocznych przy uśmiechu, stanowi to poważny problem natury estetycznej. Ząb taki można wybielić.
Stosujemy doskonały materiał do wygodnego, skutecznego i bezpiecznego wybielania zębów martwych metodą wewnętrzną za pomocą wkładki dokomorowej metodą walking bleach. Umożliwia ona osiągnięcie dobrego efektu estetycznego w przypadku przebarwionych martwych zębów bez agresywnego leczenia protetycznego.
Wybielanie martwego zęba polega na ponownym otwarciu i opracowaniu komory zęba. Wykonuje się zdjęcie RTG w celu oceny prawidłowości leczenia kanałowego. Po umieszczeniu wewnątrz korony zęba preparatu wybielającego, ząb zamyka się opatrunkiem tymczasowym. Preparat wybielający wymienia się co kilka dni, aż do czasu uzyskania pożądanego efektu. Po zakończeniu wybielania zamyka się komorę zęba zakładając wypełnienie światłoutwardzalne.